Zasada działania i montaż ogrzewania nadmuchowego do domów:

Ogrzewanie nadmuchowe to system w którym źródłem ciepła jest kondensacyjny gazowy piec nadmuchowy lub pompa ciepła powietrze - powietrze.
Oczyszczone przez filtr i podgrzane powietrze jest rozprowadzane do poszczególnych pomieszczeń układem przewodów nawiewnych i wdmuchiwane przez kratki nawiewne z regulacją przepływu. Ogrzane do temperatury 45ºC powietrze miesza się z tym w pomieszczeniu, podnosząc tym samym temperaturę. Równocześnie z pomieszczenia do przewodu powrotnego zasysane jest powietrze zużyte. Zanim ponownie trafi do pieca, jest mieszane ze świeżym powietrzem z zewnątrz i filtrowane.

Nowoczesne ogrzewanie nadmuchowe naszej firmy to nowoczesny, wydajny i ekonomiczny sposób na zapewnienie ciepła oraz najlepszej jakości powietrza w domu. Dzięki połączeniu funkcji kilku rozwiązań tradycyjnego budownictwa system ogrzewania nadmuchowego ogrzewa, wentyluje, filtruje, nawilża i schładza powietrze. Ogrzewanie nadmuchowe do domów daje domownikom możliwość indywidualnego określenia poszczególnych parametrów i stałej kontroli jakości powietrza tak, by zapewnić sobie komfort idealnej atmosfery.

  • Niskie koszty instalacji – w porównaniu do kosztów realizacji kilku odrębnych systemów spełniających te same funkcje.
  • Niskie koszty eksploatacji – system powietrzny zużywa ponad 30% mniej paliwa (gazu lub prądu) niż tradycyjny system wodny o tej samej mocy.
  • Automatyzacja – sterownik dołączony do każdego instalowanego systemu pozwala precyzyjnie zaplanować temperaturę na każdy dzień tygodnia i różne pory dnia, a także szybko przełączyć system na wakacyjny tryb pracy.
  • Strefowy system komfortu – istnieje możliwość wydzielenia odrębnych stref budynku (np. sypialni, salonu, łazienki itd.) i zaprogramowania zróżnicowanych parametrów dla każdej ze stref w trybie dobowo-tygodniowym.
  • Elastyczność – rozbudowa gotowego systemu o kolejne funkcje (np. klimatyzację) nie wymaga zaawansowanych robót budowlanych.

 

 

 

ogrzewanie nadmuchowe-schemat

Ogrzewanie

Ogrzewanie nadmuchowe do domów polega na bezpośrednim podgrzewaniu powietrza w nagrzewnicy. Podgrzane powietrze poprzez wymuszoną cyrkulację natychmiast równomiernie rozchodzi się po całym ogrzewanym obiekcie.wentylacja-kanałwentylacja-kanał To najbardziej efektywny sposób oddawania wytworzonego ciepła do otoczenia, ponieważ pozwala wyeliminować czynniki pośrednie – wodę i grzejniki w ogrzewaniu tradycyjnym czy podłogę w ogrzewaniu podłogowym. Działanie systemu można zawiesić w dowolnym momencie bez ryzyka uszkodzeń, zaś ominięcie instalacji wodnej to wykluczenie korozji oraz zagrożenia zalaniem w razie nieszczelności. Nie bez znaczenia jest także wartość estetyczna takiego rozwiązania: wyeliminowanie nieefektownych grzejników daje dowolność aranżacji każdego pomieszczenia, bowiem kratki nadmuchowe mogą być umieszczane w ścianach, sufitach lub podłogach.

Wentylacja

W nowoczesnych domach drzwi i okna niemal nie przepuszczają powietrza – dlatego tak istotna jest właściwa wentylacja pomieszczeń. Dla zapewnienia dobrej jakości powietrza w domu mieszkalnym wymagane jest ok. 0,3 – 0,6 wymiany powietrza na godzinę. Wentylacja w naszym systemie zapewnia swobodną regulację ilości świeżego powietrza bez konieczności otwierania okien – a więc bez utraty nagromadzonego w pomieszczeniach ciepła.

Filtrowanie

Nowoczesny moduł filtrowania w systemie nadmuchowym daje pewność, że do kanałów nadmuchowych – czyli do wnętrza domu – dostaje się wyłącznie czyste, pozbawione kurzu oraz alergenów powietrze. Szeroka gama dostępnych filtrów, np. jednorazowych, wielokrotnego użytku czy najdokładniejszych elektrostatycznych, pozwala wychwytywać nawet najmniejsze zanieczyszczenia: wirusy, bakterie, roztocza, kurz, pyłki, a nawet dym papierosowy. Dokładne filtrowanie powietrza jest szczególnie cenne dla osób cierpiących na choroby alergiczne. Filtry zapewniają dodatkowo odpowiednią jonizację powietrza.

Nawilżanie

System ogrzewania nadmuchowego daje możliwość centralnego nawilżania powietrza. Automatyczna kontrola wilgotności, z możliwością dostosowania do indywidualnych potrzeb, chroni przed złym wpływem przesuszonego powietrza na skórę i drogi oddechowe. W głównym kanale systemu zainstalowany jest centralny, bezobsługowy nawilżacz – przepływające przez niego powietrze nawilżone zostaje mgiełką pary wodnej (z wody wodociągowej).

Wentylacja klimatyzacja

Do systemu ogrzewania nadmuchowego, właściwie na każdym etapie jego instalacji i użytkowania, podłączyć można dodatkowo moduł chłodzący. Przyjemny chłód latem i likwidację nadmiernego zawilgocenia uzyskuje się w ten sposób bez konieczności kosztownej instalacji nieestetycznych klimatyzatorów naściennych.

Montaż ogrzewania nadmuchowego możliwy jest w każdym budynku o powierzchni powyżej 100 m², praktycznie w każdej fazie jego budowy.