CZYM JEST REKUPERACJA?

Rekuperacja to odzysk ciepła, nawiewane do pomieszczeń świeże powietrze przechodzi przez wymiennik ciepła i w nim ogrzewa się powietrzem usuwanym z pomieszczeń nie mieszając się z nim. W ten sposób odzyskujemy ciepło, które w zwykłych systemach wentylacyjnych jest usuwane razem z powietrzem zużytym na zewnątrz.

 

rekuperatorPowyższy schemat pokazuję zasadę działania wymiennika ciepła. Uzyskiwane temperatury mogą odbiegać od prezentowanych na schemacie, w zależności od zastosowanego modelu rekuperatora, jakości wykonanej instalacji wentylacji oraz wilgotności powietrza na zewnątrz i wewnątrz budynku.
W naszej ofercie:

  • rekuperatory
  • rekuperatory instalacja
  • rekuperatory montaż
  • rekuperatory serwis
  • rekuperacja warszawa

 

REKUPERACJA - KORZYŚCI Z ZASTOSOWANIA

Oszczędność ciepła w zależności od zastosowania modelu rekuperatora może wynieść do 92% ilości jakie zużywa wentylacja, dzięki takiemu rozwiązaniu wentylacji można dodatkowo zaoszczędzić rezygnując w trakcie budowy z murowanych szybów i kominów wentylacyjnych. rekuperacjaOkna nie muszą mieć mikrowentylacji oraz montowany kocioł może mieć mniejszą moc ponieważ redukujemy straty ciepła co wpływa również na mniejszą ilość grzejników. Oprócz oszczędności wynikających z zastosowania rekuperacji, dbamy również o zdrowie. Nawiewane jest wciąż świeże powietrze do pomieszczeń a usuwane zużyte wraz z nim znaczna ilość alergenów, pleśni, roztoczy. W pomieszczeniach zamkniętych powietrze jest o niskiej jonizacji ujemnej, przesiąknięte zapachami z tworzyw sztucznych, dywanów, detergentów itp. dlatego ważne jest aby zapewnić odpowiednią ilość wymian powietrza. Czyste powietrze potrzebne jest tak samo jak czysta woda do życia, dlatego zadbajmy aby go nam nie brakowało.

Tylko rekuperacja, wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna z odzyskiem ciepła wydajnie i oszczędnie zapewnia odpowiednią ilość świeżego i dodatkowo przefiltrowanego powietrza.

Marki urządzeń są dostosowane do aktualnych potrzeb klienta i rekuperacja dobierana na "miarę" do możliwości i wymagań inwestora.