SERWIS CHŁODNICZY - SERWIS KLIMATYZACJI I WENTYLACJI

Zapewne Państwo zastanawialiście się po co jest potrzebne czyszczenie klimatyzacji oraz dezynfekcja klimatyzacji i dlaczego ponosicie koszty związane z wykonywaniem Sezonowych Przeglądów Klimatyzatorów w Waszej firmie lub mieszkaniu. Poniżej podpowiemy Państwu, czemu serwis klimatyzacji biurowej lub domowej należy robić regularnie i jakie korzyści Państwo odniesiecie z zainwestowania w to urządzenie swoich środków finansowych.

 Serwis chłodniczy - serwis klimatyzacji i wentylacji

Szczególnie ważnymi czynnościami są okresowe:

czyszczenie klimatyzacji

klimatyzacja odgrzybianie

dezynfekcja klimatyzacji

 

 

KONSERWACJA KLIMATYZACJI I WENTYLACJI, CZYSZCZENIE KLIMATYZACJI

W trosce o zagwarantowanie prawidłowego funkcjonowania urządzeń klimatyzacyjnych pragniemy również zaproponować Państwu usługi w zakresie: serwis chłodniczy gwarancyjny i pogwarancyjny oraz konserwacja.

Zakres prac konserwacyjnych:

 • Gruntowe czyszczenie parownika,
 • Gruntowe czyszczenie skraplacza,
 • Czyszczenie filtrów,
 • Pomiar sprawności elektrycznej,
 • Pomiar wydajności chłodniczej,
 • Smarowanie podzespołów głównych klimatyzacji,
 • Sprawdzanie szczelności układu - strona ssąca,
 • Sprawdzanie szczelności układu - strona tłoczna,
 • Sprawdzanie drożności odwodnienia.

Proponujemy, aby serwis klimatyzacji wykonywać dwa razy w roku, a w przypadku niekorzystnego środowiska dla pracy klimatyzatora co trzy miesiące, co pozwoli utrzymać urządzenia w dobrym stanie technicznym. Regularne przeglądy klimatyzatorów zapewnią maksymalną wydajność chłodniczą i zminimalizują ryzyko wystąpienia awarii.

 

 

narzędzia

 

 

klimatyzator serwis

Proponujemy podpisanie stałej umowy serwisowej, co pozwoli zminimalizować koszty obsługi , a także zapewni Państwu szybką reakcję w przypadku awarii klimatyzacji.

Zalety wynikające z podpisania umowy:

 • Regularny serwis klimatyzacji - dzięki okresowym przeglądom, testom i kontrolom zapobiega on problemom ze sprzętem i podwyższa efektywność jego pracy, a klimatyzacja sprawuje się znacznie lepiej
 • Prowadzenie historii serwisu - sporządzanie protokołów z napraw, konserwacji i instalacji - co ułatwia określenie przyczyn problemów z urządzeniami i minimalizuje czas potrzebny na przywrócenie mu pełnej sprawności,
 • Szybki serwis chłodniczy - niezwłocznie po zgłoszeniu na miejsce usterki wysyłany zostaje serwisant i przeprowadza kompleksową naprawę,
 • Krótki czas napraw,
 • Troska o użytkowników klimatyzacji - zapobieganie chorobom i dolegliwościom wywołanym przez drobnoustroje rozwiające się w systemach klimatyzacji, poprzez zastosowanie specjalnych środków bakteriobójczych,
 • Serwis na wysokim poziomie - zastosowanie najnowszych osiągnięć,
 • Telefoniczna pomoc - udzielanie porad, wskazówek,
 • Zmniejszenie kosztów napraw i konserwacji,
 • Szybka dostępność materiałów eksploatacyjnych.

SERWIS KLIMATYZACJI

Poniżej wymienimy powody, które mamy nadzieję uzmysłowią Wam czemu należy serwisować Klimatyzatory:

1. Oszczędność i niskie koszty utrzymania.
Gromadzące się zanieczyszczenia na parowniku i agregacie zewnętrznym powodują spadającą wydajność mocy chłodniczej w wyniku czego zwiększa się pobór energii oraz zmniejsza się jego żywotność.

2. Komfort a skropliny.
Sprawdzanie drożności odwodnienia w celu usunięcia warstwy zanieczyszczeń,które wydzielają w pewnych okolicznościach intensywny, często nieprzyjemny zapach.

3. Czystość powietrza.
Powietrze nawiewane przez urządzenia wewnętrzne przepływa przez filtry,które ulegają stopniowemu zabrudzeniu. Zabrudzone silnie filtry to w konsekwencji zmniejszenie wydajności chłodniczej klimatyzacji, częstego obladzania się urządzenia klimatyzacyjnego.

4. Dezynfekcja.
Aby uniknąć rozwoju bakterii przeprowadza się odgrzybianie klimatyzacji czyli czyszczenie filtrów przy pomocy specjalnych preparatów antygrzybiczych.

5. Sprawność.
Od sprawności wszystkich elementów klimatyzatora zależy, czy będzie działał prawidłowo, czy zachowamy wszystkie parametry oraz wydajność. Zatem lepiej zapobiegać i usuwać drobne nieprawidłowości, co pozwoli na długotrwałe użytkowanie.

6. Gwarancja i jej zachowanie.
Brak stałego dozoru i konserwacji jest najczęstszą przyczyną pojawiania się problemów z funkcjonowaniem klimatyzatora. Stąd też wymóg Producenta do dokonywania okresowych przeglądów serwisowych.

klimatyzatory zelmer, klimatyzatory split i inne

 

 

serwis wentylacji - urządzenia

klimatyzacja serwis

SERWIS KLIMATYZACJI BIUROWEJ

Firma Klimaconnect profesjonalnie i ze znawstwem przeprowadza serwis klimatyzacji biurowej, domowej oraz urządzeń wentylacyjnych. Zajmuje się naprawą urządzeń klimatyzacyjnych i wentylacyjnych. Potrafimy Klientowi pomóc w najbardziej trudnych i nietypowych przypadkach, jakie mają miejsce w tego typu zdarzeniach. Proszę pamiętać, że klientów nie naciągamy na niepotrzebne koszty.